Dzień 13 sierpnia 2015 roku był wyjątkowym w historii polskiego spadochroniarstwa. To właśnie wtedy 100 skoczków spadochronowych z Polski ustanowiło przełomowy rekord 100-WAY w czeskiej miejscowości Klatovy, tworząc ogromną formację w biało-czerwonej kolorystyce Zwycięski wylot oraz 9 próba z setką skoczków miała miejsce około godziny 12:00.

Dyscyplina spadochroniarstwa BIG-WAY polega na budowaniu ogromnych formacji powietrznych przez skoczków. Dotychczas Polacy byli w posiadaniu rekordów 45-WAY oraz 70-WAY, czyli dla formacji składających się z 45 oraz 70 skoczków. Teraz polskiej ekipie po 9 próbie udało się pobić Rekord Polski w 100-WAY, a tym samym dołączyliśmy do elitarnej grupy wybranych krajów, które już wcześniej pobiły własne rekordy. Dotychczas były to Niemcy, Wielka Brytania, Kanada, Rosja, Francja, Brazylia i Australia – teraz jest to także Polska.

Uczestnictwo w pobijaniu rekordu było wyjątkowym doznaniem – pozdrawiamy wszystkich uczestników mistrzostw w Klatovy i gratulujemy im mistrzowskiego wyniku!