Chcesz zacząć skakać samodzielnie ze spadochronem? W takim przypadku zdecyduj się na szkolenie AFF – dzięki niemu możesz dowiedzieć się, jak rozpocząć swoją niezwykłą przygodę ze spadochroniarstwem. Szkolenia AFF podzielone są na dwie części – pierwsza z nich do szkolenie teoretyczne, druga to praktyka. Tu opisujemy bliżej szczegóły szkolenia teoretycznego.

Zanim rozpocznie się skakanie ze spadochronem, trzeba wiedzieć o nim nieco więcej. Dlatego prowadzi się w ramach szkoleń AFF zajęcia teoretyczne. Mają one za cel przekazanie uczniowi wszystkich dokładnych informacji związanych z skokiem spadochronowym oraz jego poszczególnymi fazami. To niezbędna podbudowa wiedzy i ćwiczeń, które przygotowują do pierwszego skoku. W naszej szkole Skydive szkolimy tylko profesjonalnie – masz pewność, że od naszych instruktorów dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, aby skakać ze spadochronem bezpiecznie. Gwarantujemy doskonałą atmosferę zajęć i do każdego z naszych uczniów podchodzimy indywidualnie, dlatego w przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zawsze jesteśmy gotowi na nie odpowiedzieć.

Szkolenia teoretyczne ma miejsce jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego skoku, chyba że był to skok tandemowy, czyli z instruktorem. Trwa ono także przez cały czas szkolenia, w tym praktycznego, obejmuje między innymi analizę skoków na podstawie nagranych materiałów. Uczeń otrzymuje wiedzę, która pozwala mu na rozpoczęcie skakania samodzielnie, także w sytuacjach awaryjnych.

Zakres tematyczny szkolenia teoretycznego AFF

Tematyka szkolenia teoretycznego AFF obejmuje wszystkie zagadnienia związane zarówno ze sprzętem spadochronowym, jak i samym skokiem. Są to w szczególności:

  • zasady bezpieczeństwa skoku spadochronowego

  • budowę spadochronu, jego eksploatacja oraz jego zabezpieczenia

  • technika skoku spadochronowego

  • sterowanie spadochronem

  • wybór miejsca do lądowania i lądowanie

  • sytuacje awaryjne

Podczas szkolenia uczeń dowiaduje się, jak przyjmować stabilną pozycję, jak wykonywać poszczególne manewry, między innymi kontrolowane obroty, jak przemieszczać się w wybranym kierunku, manewrować spadochronem, także jak kontrolować wysokość. Zajęcia teoretyczne prowadzone są tak, aby uczeń dowiedział się jak najwięcej na temat stosowanego sprzętu oraz skoku. Zajęcia kończą się krótkim testem sprawdzającym znajomość zasad. Od razu po jego pozytywnym zaliczeniu można przystąpić do szkolenia praktycznego.

Jak długo trwa szkolenie teoretyczne AFF?

Szkolenie trwa łącznie 8 godzin wykładów oraz ćwiczeń z naszymi instruktorami. Szkolenie to ma miejsce w przypadku pakietu Express w czwartek i piątek, natomiast w pakiecie Standard w piątek i sobotę.

Gdzie prowadzimy szkolenia teoretyczne AFF?

W naszej szkole spadochronowej Skydive prowadzimy szkolenia w naszej strefie, a mianowicie w Kruszynie pod Włocławkiem. Tutaj znajduje się nasze zaplecze, w tym także klimatyzowana sala szkoleniowa, układalnia spadochronów, również zaplecze noclegowe dla tych, którzy przyjeżdżają do nas z daleka.

Umożliwiamy także odbycie szkolenia teoretycznego w Warszawie – to nasza specjalna oferta przeznaczona dla klientów ze stolicy. W tym przypadku nie trzeba dojeżdżać do nas do Kruszyna na szkolenie teoretyczne, ale tylko na szkolenie praktyczne odbywające się w ciągu weekendu.

Na szkolenia AFF można zarejestrować się już teraz za pośrednictwem naszej strony internetowej Skydive.pl. Zapraszamy do dokonania rezerwacji już teraz na dogodny termin – liczna miejsc jest ograniczona. Ceny rozpoczynają się od 4400 złotych za pełne szkolenie Standard oraz od 999 złotych za szkolenie w pakiecie Start. Dla tych, którym zawsze się spieszy, przygotowaliśmy też pakiet Express, który pozwala na odbycie całego szkolenia, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego w ciągu weekendu przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Jeżeli masz pytania dotyczące naszych szkoleń teoretycznych AFF, w takim przypadku zawsze pozostajemy zawsze do dyspozycji. Odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!