Kurs AFF to doskonały początek dla każdego, kto chciałby zacząć skakać ze spadochronem samodzielnie. Dla naszych klientów w szkole spadochronowej Skydive przygotowaliśmy w związku z tym atrakcyjną ofertę pakietów kursów AFF. Dzięki nim możesz odbyć pełne przeszkolenie teoretyczne i praktyczne, nawet w ciągu jednego weekendu, jeżeli bardzo ci się spieszy.
Jednak ukończony kurs AFF nie upoważnia cię jeszcze do całkowicie samodzielnych skoków spadochronowych – do tego potrzebne jest Świadectwo Kwalifikacji, które wydawane jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Świadectwo Kwalifikacji można również bez problemu zdobyć z naszym ośrodkiem Skydive.
Poniżej przygotowaliśmy użyteczne informacje dla każdego, kto chciałby kontynuować swoją przygodę ze skokami spadochronowymi. Nasi instruktorzy służą swoją wiedzą i doświadczeniem. Mamy wieloletnie doświadczenie w programach dla skoczków spadochronowych zarówno tuż po szkoleniu AFF jak i tych, którzy skaczą od dłuższego czasu.
Nasza oferta włącza między innymi takie szkolenia jak:
-
RW (Relativ Work)
-
FF (Free Fly)
-
Canopy Piloting/Swooping – techniki pilotowania spadochronu i lądowania
Nie ma także przeszkód w tym, aby kontynuować swoje szkolenie w innym zakresie, na przykład zostać instruktorem skoków spadochronowych. Nasi pracownicy udzielą ci wszystkich informacji dotyczących dalszej kariery dotyczącej skoków spadochronowych.
Książka Skoków
Każdy z naszych klientów otrzymuje na początku kursu własną Książkę Skoków. Potem z każdym sokiem otrzymuje także kolejny wpis do Książki Skoków uprawniający do wykonywania samodzielnych skoków spadochronowych pod nadzorem instruktora. Oznacza to, że uczeń może już skakać sam, w ramach naszego ośrodka Skydive, ale instruktor dalej kontroluje wszystkie skoki oraz dba o ich bezpieczeństwo.
Czy po zakończeniu kursu AFF można skakać w innym ośrodku?
Rekomendujemy naszym uczniom, żeby do osiągnięcia 50 skoku i poziomu wyszkolenia niezbędnego do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji prowadzić skoki w naszym ośrodku.
Świadectwo Kwalifikacji
Świadectwo Kwalifikacji skoczka spadochronowego upoważnia do samodzielnego wykonywania skoków w zakresie wynikającym z uprawnień wpisanych do tego świadectwa.
Do świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego (PJ) jest wpisywane uprawnienie klasy wyszkolenia B – PJ(B). Posiadacz świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego (PJ) z klasą wyszkolenia na poziomie B jest uprawniony do wykonywania skoków bez nadzoru instruktora oraz do samodzielnego układania czaszy głównej. Prowadzone są także egzaminy na świadectwa kwalifikacji C i D.
W naszym ośrodku Skydive można zrobić egzamin na wspomniane Świadectwo Kwalifikacji lub jego amerykański odpowiednik, który jest honorowany na całym świecie, czyli licencję USPA (United States Parachuting Association).
Egzamin do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji dla skoczka spadochronowego obejmuje między innymi zagadnienia prawa lotniczego, możliwości i ograniczeń człowieka, ogólnego bezpieczeństwa skoków i wiedzy o spadochronie, teorii skoków spadochronowego i zasad skoku spadochronowego.
Więcej na ten temat mówi Ogłoszenie nr 5 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 19 września 2013 roku w sprawie programów szkoleń do uzyskania świadectw kwalifikacji członków.
Tunel aerodynamiczny
Prowadzimy także zajęcia w tunelu aerodynamicznym znajdującym się w Warszawie. To doskonały wybór dla tych osób, które chcą udoskonalić swoją technikę skoków spadochronowych. Dzięki tunelowi aerodynamicznemu można poczuć się jak przy prawdziwym spadaniu bez otwartej czaszy – nawet przez 2 minuty. To czas na ćwiczenie techniki, manewrów, także pod okiem instruktora, a to wszystko w jeszcze niższej cenie niż w przypadku standardowych skoków spadochronowych.
Instruktor skoków spadochronowych
Zostanie instruktorem skoków nie jest łatwe, ale też nie jest nieosiągalne. Wymaga głównie czasu i cierpliwości, a także pieniędzy. Polecamy rozpoczęcie od kursu AFF, następnie intensywne skakanie przez 2-3 lata, uczestniczenie w różnych imprezach szkoleniowych i wyjazdach tunelowych. Po około 1000 skoków spadochronowych można przystąpić do szkolenia na instruktora. Po szkoleniu musisz zdać egzamin państwowy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Trzeba też odbyć praktyki z zakresu prowadzenia szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Cały proces trwa zwykle od 3 do 5 lat.